Warning: Undefined array key "post_type" in /home/fhuozdowski/ftp/fhuozdowski/wp-content/themes/fhuozdowski/single.php on line 17

Gdzie znajdują zastosowanie łańcuchy transportowe?

Łańcuchy transportowe składają się z ogniw wewnętrznych z zewnętrznych połączonych ze sobą. Powstają głównie ze stali konstrukcyjnej, a dzięki procesom cynkowania zyskują odporność na korozję.

Pierwszymi łańcuchami były łańcuchy pierścieniowe, które ze względu na prostą budowę i mało dokładną konstrukcję nie nadają się do przenoszenia napędu w nowoczesnych maszynach i urządzeniach. Zastąpiły je łańcuchy drabinkowe, które zbudowane są z rolek, płytek i tulejekNaprzemiennie ułożone ogniwa przypominają nieco drabinki, stąd nazwa łańcuchów.

Łańcuchy transportowe drabinkowe

Łańcuchy drabinkowe mogą być połączone pojedynczo lub podwójnie, a nawet wielokrotnie – w zależności od zastosowania. Łańcuchy transportowe wykorzystywane są między innymi w branży spożywczej, wydobywczej, transportowej i produkcyjnej.

Łańcuch transportowy zbudowany jest ze sworzni, na których osadzone są tulejki  oraz rolki obrotowe. W tulejce na wcisk osadzone są płytki wewnętrzne, a zewnętrzne w sworzniu. Są to łańcuchy dostosowane do różnych prędkości w zależności od rodzaju transportowanego produktu.