Koła zębate

koła zębate skośneKoła zębate są podstawowym elementem mechanizmów napędowych, układów przeniesienia napędu mechanicznego. Innymi słowy stanowią element większego systemu transportowego czy innych urządzeń w przedsiębiorstwie. Z tego tytułu wymaga się aby spełniały określone normy, a ich wytrzymałość, odporność na pękanie, ścieranie i inne uszkodzenia były minimalizowane. Firma FHU Grzegorz Ozdowski. Oferowane przez nas koła zębate wyznaczają się najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi. Posiadamy bogatą ofertę, która umożliwia Państwu dokonanie właściwego wyboru uzależnionego oczywiście od potrzeb i warunków. Posiadamy modułowe koła zębate o modułach w przedziale od 1 do 6. Produkowane są z wysokogatunkowej stali C43 zgodnej z PN-73/H84026. Twardość kół zębatych określona jest przedziałem 10-15 HRC. Koła zębate, które oferujemy mogą współpracować ze sobą bezpośrednio w przekładniach zębatych, ale mogą także być użyte do pracy z listwami zębatymi o odpowiednim module. Aby uzyskać większą wytrzymałość można je ulepszać cieplnie. Powierzchnie zębów kół osadzone na wieńcach mogą podlegać dodatkowemu utwardzeniu, co na życzenia przeprowadzamy. Oprócz tego możemy wykonać obróbkę otworu koła zębatego.

Rodzaje kół zębatych

Ze względu na rodzaj zębów możemy sklasyfikować koła zębate w następujący sposób:

  1. koła zębate o zębach prostych,
  2. koła zębate o zębach kośnych,
  3. koła zębate o zębach skośnych – daszkowych,
  4. koła zębate o zębach łukowych.

Natomiast ze względu na kształt koła zębatego i jego zastosowanie rozróżniamy dwa podstawowe typy:

koła zębateKoła zębate – budowa i charakterystyka

Koło zębate składa się z trzech zasadniczych elementów:

  • piasty,
  • łącznika między piastą a wieńcem,
  • wieńca na końcu którego znajdują się zęby tworzące kolejny element koła zębatego.

Szczególnym rodzajem koła zębatego jest zębnik, który nie posiada osobnej piasty. Piastę tworzy sam wieniec, zębniki najczęściej nakładane są na wałki i są z nimi zintegrowane. Koło zębate posiada swoje parametry, na które zwraca się uwagę podczas dopasowania koła zębatego do użycia wraz z innymi elementami przekładni czy napędów. Do najważniejszych parametrów należą: ilość zębów, podziałka zasadnicza i obwodowa, moduł zęba, wysokość zęba, współczynnik wysokości zęba, luz wierzchołkowy, średnica koła zasadniczego, średnica wierzchołkowa i podziałowa.

Zadowolenie naszych klientów to dla nas absolutny priorytet, dlatego też staramy się konstruować naszą ofertę w taki sposób, by zaspokoiła potrzeby i oczekiwania każdego, kto się do nas zgłosi, niezależnie od tego, jakiej branży jest reprezentantem. Z tego właśnie powodu, kiedy wprowadzamy do naszej oferty nowe produkty, niemałą uwagę zwracamy na jakość ich wykonania oraz wykorzystane materiały.

zespół kół zębatychProwadzimy stałą współpracę z europejskimi producentami, do których mamy zaufanie nie tylko my, ale setki klientów z całego świata. Dzięki temu możemy zgłaszającym się do nas klientom zaoferować takie koła zębate, z których bez wątpienia będą w stu procentach zadowoleni. Koła zębate, które wchodzą w skład naszej oferty obejmują moduły od 1 do 8, zatem każdy klient znajdzie tu to, czego potrzebuje.

Wysoka jakość ich wykonania, wykorzystanie w procesie produkcyjnym najnowszych technologii oraz użycie szlachetnych materiałów sprawiają, że produkty, które oferujemy naszym klientom będą przez długi czas nienagannie służyły swoim użytkownikom, wykonując należącą do nich pracę. Oferowane przez nas koła zębate spełniają wszystkie europejskie normy, co przesądza nie tylko o ich jakości, ale również o bezpieczeństwie korzystania z nich. Dodatkowo wszyscy nasi klienci w razie jakichkolwiek wątpliwości mogą liczyć na fachową pomoc i poradę naszego personelu, który składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników bogatych w szeroką wiedzę.