Zastosowanie łańcuchów napędowych w przemyśle

Wiele różnych branż w przemyśle korzysta z prostych, ale skutecznych i niezawodnych mechanizmów ułatwiających transport lub produkcję. Jednym z takich mechanizmów jest łańcuch napędowy. Wyróżniamy wiele rodzajów tych elementów układu, które charakteryzują się różnymi zastosowaniami w przemyśle.

 

Łańcuchy napędowe wykorzystywane są najczęściej w przekładni razem z dopasowanymi kołami zębatymi. Mechanizm ten można znaleźć m.in. w specjalistycznych maszynach budowlanych, rolniczych czy przemysłowych, a także w urządzeniach codziennego użytku oraz rozmaitych pojazdach (m.in. motocykle, rowery).

 

Ich popularność wynika z prostej zasady działania i wytrzymałości, którą się cechują. Będą odpowiednie do pracy na zewnątrz lub wewnątrz urządzeń, nie są im straszne wysokie lub niskie temperatury, radzą sobie dobrze w środowisku chemicznym, a także mogą pracować przez wiele lat nie pokazując dużych śladów eksploatacji. W zależności od metalu użytego do ich produkcji, mogą być również odporne na warunki atmosferyczne oraz substancje chemiczne.

 

W naszym asortymencie znajdują się rozmaite typy, jak m.in.: rolkowe (jak np. typy amerykańskie czy brytyjskie), z przełączami (w tym np. gięte oraz stojące), ze sworzniem przelotowym, o wydłużonej podziałce czy ze specjalnymi nakładkami (gumowymi lub gwintowanymi). Oferujemy także łańcuchy napędowe tulejowe, specjalistyczne transportowe, rolnicze (np. do pras i kombajnów) czy lamelowe, Galla, Fleyera, akumulacyjne (z różnym rozmieszczeniem rolki), z wydłużonymi sworzniami, oraz modele zębate. Wybór zatem jest niezwykle bogaty.

 

Prawidłowe dobranie łańcucha napędowego jest niezwykle ważne. Należy wziąć pod uwagę oczywiście maszynę lub urządzenie, które wykorzystuje ten mechanizm, wymagania i potrzeby (np. zwiększona odporność na korozję) oraz samą wielkość łańcucha napędowego.

 

Wszystkie wymienione modele spełniają wszelkie standardy i normy dotyczące wytrzymałości. Są wykonane z najwyższej jakości, solidnych elementów, dzięki czemu będą pracowały z wysoką wydajnością przez wiele lat. Pomogą udźwignąć duże obciążenia i zoptymalizować każdą pracę.

 

W razie pytań lub problemów z dopasowaniem zachęcamy do kontaktu – nasz profesjonalny zespół doradzi i pomoże wybrać spełniające wymagania elementy.