Koła łańcuchowe

koła łańcuchowe

 

 

Koła łańcuchowe – rodzaje

Podstawowym podziałem kół łańcuchowych jest podział na koła:

 1. koło łańcuchowe bez piasty
 2. koło łańcuchowe z piastą.

Koła łańcuchowe bez piasty

Jeżeli chodzi o koła łańcuchowe bez piasty, posiadają one zwykły otwór technologiczny wykorzystywany zazwyczaj do osadzenia go na wałku, którego obrót będzie dalej przekazywał napęd. Koła łańcuchowe odnajdują swoje zastosowanie głównie w napędach łańcuchowych, w przenośnikach. Jest podzespołem wielu maszyn i urządzeń wykorzystywanych w przeróżnych gałęziach przemysłu i produkcji. Ważny jest rodzaj stali, z jakiej zostały wykonane koła łańcuchowe. Im lepszej jakości stal, tym dłuższa pracą i bezawaryjnością będzie mogło wykazać się dane koło łańcuchowe. Ponieważ spotykane są łańcuchy jednorzędowe, dwurzędowe i trójrzędowe, podobnie jest z kołami napędzającymi łańcuch. Kolejnym podziałem kół łańcuchowych będzie zatem:

 1. koło łańcuchowe jednorzędowe,
 2. koło łańcuchowe dwurzędowe,
 3. koło łańcuchowe trójrzędowe i z większa ilością rzędów.

Koła łańcuchowe z piastą

Drugi z rodzajów kół łańcuchowych różni się tym od pierwszego, że wyposażony jest w obrotową piastę. Koło to pełni podobne funkcje co koło bez piasty, jedyną różnicą jest możliwość obrotu koła łańcuchowego przy nieruchomym wałku, na którym jest ono osadzone. Tutaj także istnieje podział na jednorzędowe, dwurzędowe i trójrzędowe koło łańcuchowe z piastą.

Przykłady kół łańcuchowychkoło łańcuchowe dwurzędowe

Możemy wyróżnić następujące produkty w zakresie kół łańcuchowych, w zależności od potrzeb, rodzaju urządzenia, w którym będzie pracować i innych czynników:

 • koła łańcuchowe z piastą,
 • koła łańcuchowe z łożyskiem,
 • koła łańcuchowe z otworem,
 • nierdzewne koła łańcuchowe,
 • wzmocnione koła łańcuchowe hartowane,
 • koła łańcuchowe tarczowe.

W ofercie firmy znajdują się następujące typy kół łańcuchowych:
Koła łańcuchowe wg PN-73/M-84161 do łańcuchów napędowych-rolkowych:
04B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
05B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
06B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
08B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
083/084B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
10B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
12B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
16B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
20B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
24B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
28B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)
32B-1, -2, -3 (3/8” x 7/32”)

koło łańcuchoweSystemy wykorzystujące łańcuchy i odpowiednie do nich koła są wykorzystywane w wielu przemysłach. Korzysta się z nich m. in. w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym i w rolnictwie, a to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Nasze przedsiębiorstwo powstało z myślą o wszystkich tych firmach, w których wykorzystuje się takie systemy. Jesteśmy po to, by zaopatrzyć naszych klientów w łańcuchy ikoła łańcuchowe pochodzące od najlepszych europejskich producentów. Dzięki temu wszyscy nasi klienci otrzymują od nas dużo więcej niż sam produkt – otrzymują gwarancję wysokiej jakości i wytrzymałości, wynikających z wykorzystanych do ich produkcji materiałów i technologii. Oferowane przez nas koła łańcuchowe spełniają wymagania określone przez wszystkie obowiązujące normy (m. in. ANSI). Można je zastosować z łańcuchami napędowymi-rolkowymi oraz transportowymi określonych typów, jednak oferujemy także specjalne koła łańcuchowe według rysunków klienta. U nas każdy klient, który się do nas zgłasza, otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje.

Do oferowanych przez naszą firmę kół łańcuchowych klienci mogą dokupić również pasujące do nich łańcuchy. Dodatkowo każdy klient naszego przedsiębiorstwa w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości może zwrócić się po pomoc do naszej kadry, którą tworzą wykwalifikowani pracownicy, którzy z chęcią udzielą profesjonalnych odpowiedzi na każde pojawiające się pytanie oraz rozjaśnią każdą niejasną kwestię z zakresu kół, łańcuchów itp.