Łańcuchy przenośnikowe

łańcuch przenośnikowyŁańcuchy przenośnikowe są bardzo ważnym elementem systemów transportu wewnętrznego złożonego z przenośników. Ich zadaniem jest przenoszenie napędu na elementy mechanizmu napędowego, które w efekcie powodują ruch taśmy przenośnikowej umożliwiającej transport produktów czy materiałów do kolejnych etapów produkcyjnych. Przenośniki taśmowe są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i w rożnych branżach. Służą do transportu kopali i urobków w przemyśle wydobywczym, do organizacji transportu w przemyśle spożywczym, chemicznym, budowlanym, petrochemicznym, papierniczym, w rolnictwie, elektrowniach, ciepłowniach i innych przedsięwzięciach. Łańcuchy przenośnikowe jako element mechanizmu napędowego odpowiada za sprawne jego funkcjonowanie, za przenoszenie napędu, a w rezultacie za ruch taśmy przenośnika.  Każda z branż wymaga osobnego podejścia do konstrukcji łańcuchów przenośnikowych ich wytrzymałości, rozmiarów, parametrów technicznych i fizycznych. Inne łańcuchy stosowane będą w przenośnikach pracujących w bardzo niskich temperaturach, inne przeznaczone do pracy w bardzo wysokich temperaturach oraz zupełnie inne, przeznaczone do pracy w miejscu o dużym zapyleniu. Firma FHU Grzegorz Ozdowski pomoże w wyborze właściwego łańcucha przenośnikowego tak aby służył długo i bezawaryjnie.

przykładowe rodzaje łańcuchów przenośnikowych

łańcuchy przenośnikowe płytkoweTak jak zostało to opisane powyżej, istnieje wiele rodzajów łańcuchów, które wyprodukowane zostały do pracy w specyficznych warunkach. Istnieją rozwiązania standardowe oraz specjalistyczne. Każdy łańcuch przeznaczony jest do odgrywania konkretnej roli w nadawaniu napędu przenośnikom oraz współpracy z konkretnymi kołami zębatymi. Jego prawidłowy dobór jest zatem niezwykle ważny. Przykładowymi rodzajami takich łańcuchów wykorzystywanych do pracy przenośników są:

 • łańcuchy przenośnikowe typu FV,
 • łańcuchy przenośnikowe typu M,
 • łańcuchy przenośnikowe typu FVT,
 • łańcuchy przenośnikowe typu MT,
 • łańcuchy przenośnikowe ze sworzniem rurkowym (w tym typ MC),
 • łańcuchy przenośnikowe z zabierakami,
 • łańcuchy przenośnikowe z wygiętymi płytkami,
 • łańcuchy przenośnikowe z przedłużonym sworzniem,
 • łańcuchy przenośnikowe z wygiętymi łapkami (w tym sworzniowo-rolkowe),
 • łańcuchy kwasoodporne,
 • łańcuchy nierdzewne.

łańcuchy przenośnikowe – postaw na sprawdzone rozwiązania

łańcuchy w przenośnikuJako partner wielu producentów łańcuchów przenośnikowych z Europy możemy pochwalić się dużą ofertą przedstawianego asortymentu. Oprócz szerokiego wyboru mamy przyjemność zaproponować rozwiązania najwyższej jakości. Opinie naszych klientów oraz współpraca z producentami dała nam wiele cennych informacji na temat stosowanych łańcuchów przenośnikowych co w rezultacie przekuwa się na wybór optymalnych rozwiązań i propozycji z naszej strony. Pozwala to nam na dostarczenie rozwiązań dokładnie takich, jakich Państwo oczekują i jakich wymagają. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w celu doboru właściwych łańcuchów do rodzaju Państwa działalności.