Zastosowanie łańcuchów transportowych w przemyśle

Najprostsze wynalazki znajdują najwięcej zastosowań i są najczęściej używane. Koło, dźwignia, czy łańcuch – dziś wykorzystywane są w niemal każdym przemyśle i w rozmaitych branżach. Dlatego też teraz jest ich tak szeroki wybór – aby odpowiednio je dopasować do potrzeb różnych przedsiębiorstw. Zastosowanie łańcuchów transportowych w przemyśle jest więc bardzo szerokie i nie skupia się tylko na jednym aspekcie.

Należy dodać, ze wszystkie ich rodzaje muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów, w tym np. ocynkowanej stali z ochroną przeciw utlenieniu (powstaniu rdzy) lub stali odpornej na działanie kwasów. W przypadku użycia słabych elementów i materiałów, łańcuch mógłby stanowić zagrożenie dla ludzi i produkcji, co jest oczywiście wielce niepożądane.

Łańcuchy transportowe typu FV, wykorzystywane są m.in. w pojazdach kolejowych. Dzięki temu, że mamy możliwość wykonania odpowiedniej szerokości podziałki, świetnie sprawdzą się także w rozmaitych maszynach ciężkich oraz urządzeniach. Ponadto, ten typ występuje w odmianach z rolkami (które ułatwiają pracę m.in. taśm przenośnikowych) lub może być wykonany w stylu tulejkowym (dzięki temu mogą pracować z prędkością dochodzącą nawet do 15 m/s).

Do rodzajów transportowych należą również typy FVC i MC, które zbudowane są z wykorzystaniem rurkowych sworzni.

W zależności od budowy, zastosowanie łańcuchów w przemyśle może być zatem różne. Mogę one służyć m.in. do pracy w warunkach zanieczyszczonych (różnymi substancjami chemicznymi lub ostrymi), do napędu rozmaitych urządzeń i maszyn (np. górniczych lub rolniczych), do przenośników różnego rodzaju (np. drabinkowych), do przemieszczania materiałów sypkich czy do przenośników spożywczych i tuneli chłodniczych.

Zastosowanie ich jest zatem bardzo szerokie – znajdują je w niemalże każdej gałęzi przemysłu. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, nasza firma może wykonać rozmaite typy szeregu ogniw, które będą odpowiednie do pracy w każdych warunkach.

Zachęcamy do kontaktu z nami – razem możemy dobrać produkt spełniający wymagania i standardy w wielu różnych branżach.