Transport podwieszany

 

Dostarczamy systemy transportu podwieszanego oraz wszystkie niezbędne komponenty związane z tymi technologiami. Transport podwieszany znajduje szerokie zastosowanie w ramach rozmaitych linii produkcyjnych. Sprawdza się w przemyśle maszynowym i samochodowym, ale też malarniach, lakierniach, a nawet ubojniach. Transport podwieszany zdaje egzamin również w obsłudze zaplecza magazynowego.

 

Systemy transportu podwieszanego składają się z precyzyjnie dopasowanych elementów, takich jak koła zębate, łańcuchy, wózki oraz zabieraki. Choć w swoim ogólnym zarysie instalacje do transportu podwieszanego zaprojektowane są w podobny sposób, rozwiązania tego typu różnią się w zależności od tego, czy napędzane są manualnie, czy automatycznie. Wszystkie elementy linii transportowej muszą być wykonane z odpowiednich, wytrzymałych materiałów. Części składowe systemów do transportu podwieszanego muszą być odporne na ścieranie, działanie wysokich i niskich temperatur, ale też wpływ agresywnego środowiska chemicznego.

 

Na marginesie warto dodać, że nie tylko dostarczamy elementy niezbędne do budowy systemów transportu podwieszanego, ale służymy też pomocą i wskazówkami w szerszym zakresie. Podpowiemy Państwu, na co należy zwrócić szczególną uwagę, planując instalację tego typu. Już tu warto powiedzieć, że najważniejszym aspektem jest właściwe zaprojektowanie przebiegu szlaków transportowych. Dobry projekt nie tylko usprawnia pracę, czyniąc ją bardziej efektywną, ale pomaga też wykluczyć niebezpieczne kolizje. Innym ważnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest właściwe rozstawienie stanowisk do załadunku oraz rozładunku i skomunikowanie ich z pozostałymi odcinkami procesu technologicznego.