Warning: Undefined array key "post_type" in /home/fhuozdowski/ftp/fhuozdowski/wp-content/themes/fhuozdowski/single.php on line 17

Poznaj rodzaje i zalety śrub trapezowych

Nawet niewielka zmiana może niekiedy przynieść doskonałe rezultaty. Przykładem tego jest zastosowanie odpowiedniego rodzaju śrub, które są dopasowane do aktualnych potrzeb. Jednym z produktów, który zasługuje na szczególną uwagę są śruby trapezowe. Czym się one charakteryzują? I jakie są ich zalety? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Rodzaje śrub trapezowych i ich charakterystyka

Śruby trapezowe to specjalny rodzaj śrub, wykorzystywany przede wszystkim tam, gdzie potrzebne jest dokładne pozycjonowanie i znoszenie dużych obciążeń. Ich uniwersalność wynika przede wszystkim z nowoczesnego procesu produkcji i z wysokiej jakości materiałów (śruby tworzone są m.in. ze stali węglowej C15 oraz C45, a także ze stali nierdzewnej A2 oraz A4).

Wyróżniamy dwa rodzaje śrub trapezowych:

  • śruby metryczne (symetryczne), które są uniwersalne i posiadają funkcję umożliwiającą pracę w obu kierunkach,
  • śruby niesymetryczne (pociągowe), które posiadają jeden kierunek ruchu roboczego, a ich zaletą jest możliwość pracy z dużym obciążeniem.

Nieodłącznym elementem śrub trapezowych są nakrętki trapezowe. Wyróżniamy kilka ich rodzajów, czyli nakrętki trapezowe: cylindryczne, z kołnierzem, sześciokątne.

Jakie są zalety śrub trapezowych?

Jakie są główne zalety śrub trapezowych? Oto kilka z nich:

  • uniwersalność,
  • dokładność i wytrzymałość, 
  • wysoka trwałość (dzięki procesowi produkcji jest ona wyższa aż o 20% w stosunku do śrub wytwarzanych za pomocą skrawania materiału),
  • możliwość przenoszenia dużych obciążeń,
  • korzystna cena i dobry stosunek jakości do kosztów. 

Jeśli więc szukasz wysokiej jakości śrub trapezowych, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Sprzedajemy śruby trapezowe z gwintem jednokrotnym według normy DIN 103. Posiadamy produkty o różnej wielkości gwintu i o zróżnicowanym skoku. Dodatkowo oferowane przez nas propozycje wykonane są metodą walcowania pręta ciągnionego ze stali niskowęglowej. Wyróżniają się idealnie gładkim gwintem, co zapewnia dobrą współpracę z nakrętką.