Warning: Undefined array key "post_type" in /home/fhuozdowski/ftp/fhuozdowski/wp-content/themes/fhuozdowski/single.php on line 17

Jakimi parametrami powinien odznaczać się dobry łańcuch do przenośnika?

Łańcuch do przenośnika

Łańcuchy przenośnikowe stanowią kluczowy element systemów transportu wewnętrznego opartego na przenośnikach i znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Jako podstawowy element mechanizmu napędowego umożliwiają transport materiałów do kolejnych stacji wytwórczych. Biorąc pod uwagę zróżnicowane wymogi przemysłowe, przenośniki mogą posiadać odmienne parametry techniczne. Sprawdźmy, na które parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze przenośników oraz które modele najlepiej sprawdzą się w poszczególnych branżach.

Łańcuchy odkuwane – parametry

Łańcuchy odkuwane, kute w matrycach, odznaczają się dużą wytrzymałością (200-800 kN) i solidnym profilem. Dzięki specjalistycznej obróbce cieplnej posiadają dużą odporność na czynniki mechaniczne i korozję – modele po ocynkowaniu ogniowym są mniej podatne na korozję. Dobrej jakości odkuwane łańcuchy przenośnikowe są zaopatrzone w specjalne napoiny oraz elementy wykonane z wysokogatunkowych stali, co jest niezwykle istotne przy intensywnej eksploatacji.

Łańcuchy płytkowe / transportowe – precyzja

Łańcuchy płytkowe (transportowe), produkowane z zastosowaniem precyzyjnych matryc bądź technologii laserowej, posiadają idealnie uformowane kontury. Nowatorska obróbka cieplna sprawia, że łańcuchy odznaczają się dużą wytrzymałością na szkodliwe warunki pracy oraz nadmiarowe obciążenia. Przed zakupem łańcuchów należy ustalić najbardziej optymalne parametry, które wydłużą żywotność całego systemu.

Łańcuchy rolkowo-napędowe – uniwersalne

Nowoczesne łańcuchy rolkowo-napędowe, kompatybilne z istniejącymi systemami napędowymi, to gwarancja bezawaryjnej pracy i płynnej eksploatacji systemu. Przed wyborem odpowiedniego łańcucha warto sprawdzić, czy istnieje możliwość zwiększenia jego wytrzymałości, ponieważ ma to kluczowe znaczenie w przypadku ograniczenia potencjalnych awarii. Równie ważny jest sposób stabilizacji konstrukcji oraz jakość zastosowanych elementów (zwłaszcza kół łańcuchowych).